Достапни линкови

Западен Брег: Убиен еден припадник на Ал Акса


Израелските војници во престрелка на Западниот Брег убиле еден припадник на Ал Акса Бригадата воена организација поврзана со Ал Фатах фракцијата на палестинскиот лидер Јасер Арафат. Во престрелката бил ранет уште еден Палестинец.
XS
SM
MD
LG