Достапни линкови

Багдад: Погодена зградата на ирачката телевизија


Во бомбардирањето на Багдад синоќа е погодена зградата на државната телевизија. Сигналот на телевизијата преку која Садам Хусеин и се обраќаше на јавноста е прекинат. Агенциите јавуваат за силни експлозии и чад кој се издига од ценатрот на градот и местата каде се наоѓаат зградата на телевизијата и министерството за информации.
XS
SM
MD
LG