Достапни линкови

Пекинг: Ли Џаосинг нов шеф на дипломатијата


Кинеското народно собрание денеска за нов министер за надворешни работи го избра Ли Џаосинг, поранешен амбасадор на Кина во Вашингтон. Избрани се и четворица заменици на новиот премиер Вен Џијабао.
XS
SM
MD
LG