Достапни линкови

Багдад: Ирак ќе продолжи со униптување на ракетите Ал Самуд 2


По еден ден пауза, Ирак денеска продолжи со уништувањето на уште шест од забранетите ракети Ал Самуд 2, под надзор на инспекторите на Обединетите Нации. „Потврдуваме дека акцијата на уништување на забранетите проектили е продолжена, во рамки на договорениот распоред,“ изјави генералниот директор на ирачкото министерство за информации Удал ал Таи.
XS
SM
MD
LG