Достапни линкови

Блиски Исток: Јасер Арафат го предложи Мухамед Абас за премиер


Палестинскиот лидер Јасер Арафат синоќа го преложи за премиер на палестнската влада Мухмуд Абас. Арфата ваквиот предлог го дал на извршниот Комитет на неговата партија. Абас е еден од авторите на мировниот договор од Осло, додека Израел го смета за добара соговорник.
XS
SM
MD
LG