Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа се заканува во случај на напад од САД


Северна Кореа денеска соопшти, дека доколку Соединетите држави извршат напад врз земјата, конфликтот би можел да прерасне во нуклеарна војна која ќе предизвика „нуклеарна катастрофа“ во Азија и во целиот свет. Севернокорејскиот државен весник „Родонг Шинмун“ предупреди дека Америка подготвува напад врз нуклеарните постројки во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG