Достапни линкови

Филипини: 125 жртви во последните денови во судири на војската со екстремистите


Повеќе од 125 лица загинаа во судирите меѓу филипинската војска и муслиманските сепаратисти во изминатите три дена, соопштија воени претставници. Филипинската председателка Глорија Аројо, издаде наредба војската да започне голема офанзива против филипинските екстремисти.
XS
SM
MD
LG