Достапни линкови

Косово: АНА започна мобилизација


Албанските екстремисти, членови на илегалната Албанска Национална армија, започнаа мобилизација на своите единици, за да им одговорат на државните безбедносни сили во Јужна Србија, посебно по апсењето на група албанци во текот на минатиот викенд. По соопштението на АНА, објавено преку интернет, претседателот на координативното тело за Јужна Србија Небојша Човиќ, изјави дека безбедносните сили се подготвени за да не дозволат терористички акции и организирање на терористички групи.
XS
SM
MD
LG