Достапни линкови

Минхен: Говор на Рамсфелд на меѓународната конференција за безбедност


Американскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд, на денешната меѓународна конференција за безбедноста во светот која се одржува во Минхен, изјави дека најдобар начин за мирно решение на ирачката криза е светот да покаже дека е обединет и подготвен за воена интервенција, доколку е неопходно. На Минхенската конференција учествуваат претставници од 40 земји, а таа се случува во време кога Европа е поделена околу мислењата за ирачката криза.
XS
SM
MD
LG