Достапни линкови

Пентагон: Мобилизација на 17 илјади резервисти


Пентагон мобилизира повеќе од 17 илјади воени резервисти, како подготовка за можниот воен напад врз Ирак. Американското Министертвото за одбрана соопшти дека во моментов околу 110 илјади воени трупи се подготвени за војна и се стационирани во регионот на Персискиот залив, а 10 илјади војници се очекува да отпатуваат во текот на викендот.
XS
SM
MD
LG