Достапни линкови

Прага: Чешка ги предупреди граѓаните дека престојот во Косово и Македонија е ризичен


Чешкото Министерство за надворешни работи ги предупреди денеска своите граѓани дека престојот на Косово и во Македонија е ризичен. Во соопштението Министерството предупредува дека ,,безбедносната ситуација во Македонија повторно е влошена,, и дека е ,,забележано зголемување на тензиите во целата област на Косово,,.
XS
SM
MD
LG