Достапни линкови

Вашингтон: Нелсон го предупредил Буш за безбедноста на шатлот


Поранешниот претставник за безбедност на НАСА, Дон Нелсон, минатата година му упатил писмо на американскиот претседател Џорџ Буш, во кое го предупредил за ,,уште една катастрофална вселенска несреќа,,. Буш не го видел писмото и барањето на претставникот на НАСА било отфрлено, соопшти денеска Белата Ќуќа. Во писмото Нелсон изразил загриженост околу безбедноста на шатлот.
XS
SM
MD
LG