Достапни линкови

Вашингтон: САД го редуцира бројот на дипломати во Кувајт и Саудиска Арабија


Соединетите Држави го редуцираат својот дипломатски персонал во Кувајт и Саудиска Арабија во рамките на подготовките за војна против Ирак. Стејт Департментот понуди бесплатни летови од тие две земји за американскиот персонал, кој не е неопходен, а предупредени се и другите американски граѓани да ги напуштат тие држави.
XS
SM
MD
LG