Достапни линкови

Белград: Луксузните автомобили на Тито на аукција


Луксузните автомобили на Лидерот на поранешна Југославија, Јосип Броз Тито, ќе бидат дадени на аукција, соопшти југословенскиот Министер за одбрана. Најголема атракција за купувачите е познатиот луксузен мерцедес со кој Маршалот Тито патуваше на парадите низ поранешните југословенски републики. Почетната цена на автомобилите е 508 илјади долари.
XS
SM
MD
LG