Достапни линкови

Багдад: Хусеин ги поздрави анти воените демонстрации


Ирачкиот претседател Садам Хусеин ги поздрави анти-воените демонстрации што се одржаа во повеќе земји во светот, оценувајки ги како знак за подршка на Ирак. Во 20-тина држави вчера имаше протести против можната воена интервенција врз Ирак, а меѓу најмасовните, беа оние во Вашингтон. Протести се најавени и за денеска.
XS
SM
MD
LG