Достапни линкови

Париз: Бликс и Ел Барадеи бараат поголема соработка од Багдад


Шефовите на инспекториските тимови за оружје Ханс Бликс и Ел Барадеи по денешната средба во Париз со францускиот претседател Жак Ширак изјавија дека на инспекторите во Ирак им е потребна поголема соработка од властите во Багдад. Ширак повтори дека секоја воена акција против Ирак би требало да биде одобрена од Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG