Достапни линкови

Москва: Митрева денеска ќе се сретне со Игор Иванов


Министерката за надворешни работи на Република Македонија Илинка Митрева во рамки на посетата на Руската федерација денеска ќе се сретне со шефот на руската дипломатија Игор Иванов. На средбата се очекува да се разговара за билатералната соработка.
XS
SM
MD
LG