Достапни линкови

Газа: Убиени тројца Палестинци


Тројца палестинци биле убиени во денешните престрелки со израелските трупи во Појасот Газа, јавуваат агенциите. Израел презеде серија мерки, како одговор на самоубиствените напади во Тел Авив во неделата кога загина 22 лица. Министерот за надворешни работи Бенјамин Нетанјаху го одби барањето на британскиот колега Џек Строу да и биде дозволено на палестинска делегација да присуствува на лондонската конференција посветена на мировниот процес.
XS
SM
MD
LG