Достапни линкови

Анкара: Премиерот на Турција во посета на Сирија, Египет и Јордан


Турскиот премиер Абдула Гул од денеска започнува посета на Сирија, Египет и Јордан. Тема на разговори мегу Гул и претставници на властите на овие земји ирачката криза.
XS
SM
MD
LG