Достапни линкови

Лондон: Средба на Тони Блер со Хосни Мубарак


Британскиот премиер Тони Блер се сретна со египетскиот претседател Хосни Мубарак. Мубарак и Блер разговарале за Ирак и блискоисточниот процес.
XS
SM
MD
LG