Достапни линкови

Авганистан: Двајца војници убиени


Двајца авганистански војници биле убиени, а четворица биле ранети во експлозија што се случи во близина на пакистанската граница. Експлозијата се случила кога војниците патролирале во граничната област, соопштија авганистанските власти. Засега не се познати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG