Достапни линкови

Вашингтон: Дипломатски притисок врз Северна Кореа


Американската администрација врши дипломатски притисок врз Северна Кореа за да не ја обнови работата на еден нуклераен реактор. Ова го изјави американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд кој додаде дека Соединетите Држави имаат можности истовремено да се пресметаат и со Ирак и со режимот во Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG