Достапни линкови

Вашингтон: Состанок на претставници на САД, Русија, ЕУ и ОН


Високи претставници на Соединетите Држави, Русија, Европската Унија и Обединетите Нации ќе се состанат денеска во Вашингтон на разговори за Блиско-источната криза. Четворката медијатори ќе биде примена и од американскиот претседател Џорџ Буш, а Колин Пауел и Игор Иванов на одвоена средба ќе разговараат за ирачката криза и за северно-корејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG