Достапни линкови

Брисел: Средба на министрите за надворешни на ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска се среќаваат Брисел. Тема на разговори проширувањето на Унијата пред претстојниот самит во Копенхаген. На самитот се очекува десет земји формално да бидат поканети за да и се придружат на унијата во 2004 година.
XS
SM
MD
LG