Достапни линкови

Брисел: Посета на американска делегација во врска со Ирак


Претставници на американските власти од денеска се во посета на Велика Британија и на седиштето на НАТО во Брисел. Целта на овие посети е Соединетите држави да се консултираат за ирачката криза, но и да се осигураат дека Ирак се согласува со последната резолуција на Обединетите нации за разоружување во оваа земја.
XS
SM
MD
LG