Достапни линкови

Ерусалим: Зголемена безбедност


Во Ерусалим безбедноста е зголемена поради најавите за нови терористички напади. Ова уследи по синоќешните напади во појасот Газа кога еден Палестинец беше убиен, а израелските воени сили уништија три куки на припадници на исламистичкото движење Хамас.
XS
SM
MD
LG