Достапни линкови

Багдад: Меѓународните инспектори за оружје добредојдени


Ирак соопшти дека се добредојдени меѓународните инспектори за оружје, кои утре треба да пристигнат во Багдад, со оценка дека ќе утврдат оти нема оружје за масовно уништување. Шефот на инспекторскиот тим Ханс Бликс соопшти дека инспекцијата ќе започне на 27-ми овој месец и побара од ирачките власти слободен пристап на сите сомнителни локации.
XS
SM
MD
LG