Достапни линкови

Чеченија: Нов премиер на Чеченија од про-московската власт


Поранешниот руски воен офицер Михаил Бабиќ е наименуван од про-московската чеченска власт за премиер на Чеченија, изјави чеченски администратор Ахмад Кадиров. Бабиќ го замени Станислав Илјасов кој е префлен на функцијата руски министер за Чеченија.
XS
SM
MD
LG