Достапни линкови

Западен Брег: Акција на израелсите сили


Израелските сили, како што јави државното радио, ноќеска зазеле позиции окоолу Наблус на Западниот Брег. Трупите влегле и во местото Бир Зеит северно од Рамала. Какошто се јавува, војската добила мандат за операции за уништување на инфраструктурата на палестинските терористи, откако од тие сектори се примени повеќе најави за планирани напади врз израелски цели.
XS
SM
MD
LG