Достапни линкови

Москва: Анти-терористички напади во Чеченија не се потребни


Рускиот претседател Владимир Путин изјви дека не се потребни никакви големи анти терористички напади во Чеченија, по неодамнешната залошнишка криза во московскиот театар. Тој додаде дека анти терористичката операција во Чеченија мора да продолжи, но дека Русија мора да има специфични цели.
XS
SM
MD
LG