Достапни линкови

Копенхаген: Данска предупреди дека ќе го ослободи Закајев


Данска денеска предупреди дека ке го ослободи чеченскиот потпретседател Ахмед Закајев кој минатата недела е упсен во Копенхаген на барања на Русија, доколку таа земја до 30 ти ноември не понуди повеќе докази за неговата вмешаност во тероритичките акции. Данска прими официјално барање од Русија за екстардиција на Закајев во четвртокот.
XS
SM
MD
LG