Достапни линкови

Атина: Грција и Турција ќе ги суспендираат воените вежби на Кипар


Грција и Турција денеска се согласија да ги суспендираат сите воени вежби на спорниот остров Кипар. Оваа мерка е во функција на градење на доверба мир и стабилнсот - изјави грчкиот министер за надворешни работи Јоргос Папандреу по самитот на ЕУ во Брисел.
XS
SM
MD
LG