Достапни линкови

Блиски Исток: Средба на Барнс со палестински претставници


Американскиот претставник Вилјам Брнс денеска оствари средба со палестинските претставници за надминување на конфлктот со Израел, но, не и со палестинкиот лидер Јасер Арафат кого САД го обвинија оти не сторил доволно за превенција на напади врз Израел. Во текот на денот Вилјам Брнс треба да се сретне и со израелскиот премиер Ариел Шарон која пак во меѓувреме изјави дека терористички групи се обидуваат да ги саботираат новите напори за преговори за солуција на Израелско –Палестинскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG