Достапни линкови

Вашингтон: Израел ќе возврати на евентуален напад од Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека доколку Ирак изврши ракетен напад врз Израел тогаш сигурно дека Израел ќе возврати. На разговорите со израелскиот премиер Ариел Шарон во Белата куќа Буш додаде оти сеуште се надева дека ирачкиот лидер Садам Хусеин ќе биде разоружан без војна.
XS
SM
MD
LG