Достапни линкови

Ирак: Ветување за професионален однос кон инспекторите на ОН


Ирак соопшти дека професинално ќе се однесува спрема инспекторите за оружје доколку тие сакаат да спроведат истрага во палатата на лидерот Садам Хусеин. Во писмото што советникот на Хусеин, Амир Ал Сади го испарти вчера до шефот на инспекторите за оружје на Обединаетите нации Ханс Бликс се вели дека нема да има никакви препреки за продолжување на инспекцијата.
XS
SM
MD
LG