Достапни линкови

ОН: Шефот на инспекторскиот тим подготвен да ја одложи мисијата во Ирак


Шефот на инспекторскиот тим на Обединетите Нации Ханс Бликс изјави дека е подготвен да ја одложи мисијата во Ирак се додека не биде постигната согласност во Советот за безбедност околу нејзиниот мандат. Бликс најави дека денеска ќе разговара со претставници на Стејт Департментот за барањето на Вашингтон во новата резолуција на Светската организација да биде предвидена употреба на сила доколку Ирак одбие да се разоружа.
XS
SM
MD
LG