Достапни линкови

Газарет: Убиени тројцата напаѓачи


Индиската полиција денеска влезе во храмот во Газарет и ги уби тројцата напагачи кои со гранати претходно убија 29 и ранија повеке од 70 лица. Потпретседател на индиската влада Лал Кришна Адвани рече дека зад наподот стојат непријателите на земјата алудирајки на Пакистан кој пак го осуди нападот во храмот Аксардом и отфрли било каква поврзаност со инцидентот.
XS
SM
MD
LG