Достапни линкови

Вашингтон: Прво заседание на американско – рускта консултативна група


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов отпатува за Соединетите Држави, каде што ќе учествува на првото заседание на американско-руската консултативна група за прашања од стратегиска безбедност. На состанокот ќе бидат разгледани проблемите во меѓународната безбедност.
XS
SM
MD
LG