Достапни линкови

Аргентина: 47 загинати во сообраќајна незгода


47 луѓе загинале во Аргентина кога еден автобус се урнал во провалија. Станува збор за автобус во кој се наоѓале католички верници што се враќале од едно светлиште.
XS
SM
MD
LG