Достапни линкови

Белград: Посета на Хавиер Солана


Евро-комесарот Хавиер Солана денеска престојува во Белград на разговори со лидерите на Југославија, Србија и Црна Гора. Тој треба да ги пренесе сугестиите од Европската Унија за надминување на разликите околу усвојувањето на Уставната повелба за новите односи меѓу Србија и Црна Гора.
XS
SM
MD
LG