Достапни линкови

Сеул: 18 лица загинати од тајфун


Од тајфунот Руса, кој во текот на викендот ја погоди Јужна Кореа, загинале 18 лица, а 70 се водат како исчезнати. Според властите во Сеул, евакуирани се 28 илјади лица, а штетата изнесува 262 милиона долари.
XS
SM
MD
LG