Достапни линкови

Кан: Уапсен еден од најбараните „босови“ на италјанската мафија


Еден од најбараните босови на италијанската мафија Луиѓи Фачинери синоќа е уапсен во Кан, во заедничка акција на италијанската и француската полиција. Фачинери – некогашен шеф на истоимениот мафијашки клан се криеше од полицијата 15 години.
XS
SM
MD
LG