Достапни линкови

Багдад: Ирак ќе испрати специјален пратеник во Европа


Ирак ќе испрати специјален пратеник во европските земји кој треба да ја објасни позицијата на Багдад наспроти американските напори за смена на режимот на Садам Хусеин. Потпретседателот на Ирак Таха Јасин Рамадан изјави дека неговата земја сака на европските земји да им ја предочи опасноста од американскиот план за воена интервенција.
XS
SM
MD
LG