Достапни линкови

Рамалах: Уапсен политичкиот лидер на Хамас


Израелските сили денеска го уапсија политичкиот лидер на милитантното движење Хамас Хасан Јусуф. Тој е уапсен во близина на градот Рамалах на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG