Достапни линкови

Кина: Евакуирани 600,000 лица околу езерото Донг Тинг


Повеќе од шестотини илјади лица се евакуирани од подрачјата околу кинеското езеро Донг Тинг поради растечката закана од поплави. Властите страхуваат дека би можело да се повторат поплавите од пред четири години кога таму загинале над четири илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG