Достапни линкови

САД: Сенатот го одобри воениот буџет


Американскиот Сенат го одобри нацрт-буџетот за Пентагон во висина од 355,4 милијарди долари. Оваа сума е најголема што Пентагон ќе ја добие во последните две децении. Нацрт-буџетот треба да биде одобрен на седницата на конгресот во септември.
XS
SM
MD
LG