Достапни линкови

Анкара: Отворен патот за предвремени избори


Уставната комисија на турскиот парламент го усвои предлогот за одржување предвремени парламентарни избори. Со тоа се отвора патот турското собрание , на седницата што се очекува утре, да даде зелено светло за изборите во ноември.
XS
SM
MD
LG