Достапни линкови

Сеул: Посета на Игор Иванов на Јужна Кореа


Рускиот министер за надворешни работи Игор Иванов денеска допатува во посета на Јужна Кореа. По пристигнувањето во Сеул Иванов понуди руско посредништво во дијалогот меѓу двете Кореи. В недела шефот на руската дипломатија треба да престојува во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG