Достапни линкови

САД: Шпанија и Мароко да избегнат вооружени судири


Соединетите Американски Држави побараа од Шпанија и Мароко да ги избегнат вооружените судири поради островот Лејла. Вашингтон се залага за враќање на ситуацијата која беше пред мароканските војници да се распоредат на островот, изјави портпаролот на Стејт Демпартментот Ричард Баучер.
XS
SM
MD
LG