Достапни линкови

Ирак: Хусеин сака да отвори нова страна на меѓу-арапските односи


Ирачкиот претседател Садам Хусеин изјави дека неговата земја сака да отвори нова страна на меѓу-арапските односи . Повеќе пати најавивме дека сакаме да отвориме нова страница на меѓу-арапските односи , изјавои ирачкиот претседател Садам Хусеин во интервју за еден арапски весник , истовремено обвинувајки ја Америка и Евреите дека до сега ги спречувале обидите за приближување на Ирак и Кувајт.
XS
SM
MD
LG